INC(RED)IBLE
دانلود موسیقی متن فیلم ها و سریال ها و ... 
قالب وبلاگ

برای مشاهده مصاحبه به صورت کامل به ادامه مطلب رجوع کنید.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
ادامه مطلب
[ بیستم بهمن ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
نامزدهای بدترین فیلم سال
فیلم فاجعه و ملاقات با اسپارت‌ها
اتفاق
هاتی و ناتی
به نام سلطان: داستان زندان محصور شده”
عشق معلم
نامزدهای بدترین بازیگر مرد سال نقش اول
لاری کیبل برای “حفاظت احمقانه
ادی مورفی برای “ملاقات با دیو
مایک میرز برای “عشق معلم
آل پاچینو برای فیلم‌های “88 دقیقه” و “قتل عادلانه
مارک والبرگ برای فیلم‌های “اتفاق” و “مکس پین
نامزدهای بدترین بازیگر زن نقش اول
جسیکا آلبا برای فیلم‌های “چشم” و “عشق معلم
بازیگران فیلم زن (آننت بینینگ، اوا مندز، دبرا مسینگ، جید پینکت اسمیت و مگ رایان)
کامرون دیاز برای “در وگاس چه اتفاقی افتاد
پاریس هیلتون برای “هاتی و ناتی
کیت هادسن برای فیلم‌های “طلای احمق” و “دوست دختر بهترین دوستمنامزدهای بدترین بازیگر مرد نقش دوم
اوو بول (در نقش خودش) برای “صندوق پستی بول
پیرس برازنان برای “ماما میا
بن کینگزلی برای فیلم‌های “جنگ“، “عشق معلم” و “ضعیفی
برت رینولدز برای فیلم‌های “معامله” و “به نام سلطان: افسانه یک زندان محصورشده
ورن ترویر برای فیلم‌های “عشق معلم” و “صندوق پستی بول”
نامزدهای بدترین بازیگر زن نقش دوم
کامرون الکترا برای “فیلم فاجعه و ملاقات با اسپارت‌ها
پاریس هیلتون برای “اپرای تکوینی”
جنی مک کارتی برای حفاظت احمقانه
لیلی سوبیکل برای فیلم‌های “88 دقیقه” و “ به نام سلطان: افسانه یک زندان محصور شدهنامزد‌های بدترین زوج فیلم
اوو بول با هر بازیگر، دوربین و یا فیلم‌نامه ای که باشد
کامرون دیاز و آشتون کوچر در “در وگاس چه اتفاقی افتاد
پاریس هیلتون، کریستین لاکین و جول دیوید مور در “هاتی و ناتی
ادی مورفی و ادی مورفی در “ملاقات با دیونامزدهای بدترین فیلم بازسازی شده و یا تقلیدی
فیلم فاجعه و ملاقات با اسپارت‌ها
روزی که زمین به واقع منفجر شد
ایندیانا جونز و قلمرو جمجه کریستال
مسابقه دهنده سریع
جنگ ستاره‌ها: جنگ کلون‌ها
نامزدان بدترین کارگردانی
ام نایت شیامالان برای “اتفاق
مارکو اشنابل برای “عشق معلم
تام پوتنام برای “هاتی و ناتی
جیسون فریدنبرگ و آرون اسلتزر برای “فیلم فاجعه و ملاقات با اسپارتها
اوو بول برای “به نام سلطان: افسانه زندان محصور شده

نامزدان بدترین فیلم‌نامه
فیلم فاجعه و ملاقات با اسپارتها”
اتفاق
هاتی و ناتی
به نام سلطان: افسانه زندان محصورشده
عشق معلم


منبع : سينما ژورناليسم

Razzie Award

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ یازدهم بهمن ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
سال 2008 از لحاظ كيفيت فيلم ها و زيبايي نسبت به سال 2007 برتري دارد.ولي از لحاظ فروش.امسال با مقدار بسيار اندكي افت مواجه شد.در اين قسمت به تفاوت آمار و ارقام مختلف فيلمهاي سينمايي در 2 سال اخير(2007 و 2008) ميپردازم كه اميدوارم بپسنديد.

در سال 2007 631 فيلم در سينماهاي آمريكا اكران شد.

متوسط قيمت بليط 6.88 دلار بود.

و فروش فيلمهاي سينمايي در آمريكا و سراسر جهان به حدود 9.6 ميليارد دلار (9.663.7)رسيد

پرفروش ترين فيلم سال 2007 مرد عنكبوتي 3 با 336 ميليون دلار بود.و مجموعاً 28 فيلم بلك باستر شدند.كه 11 فيلم اول بالاي 200 ميليون دلار فروختند.

اما سال 2008

604 فيلم در سينماهاي آمريكا اكران شد.

متوسط قيمت بليط 7.20 دلار بود.

ولي فروش فيلمهاي سينمايي 33 ميليون دلار نسبت به سال 2007 كمتر بود و در حدود 9 ميليارد و 630 ميليون دلار بود.

پرفروش ترين فيلم سال 2008 شواليه تاريكي با 531 ميليون دلار بود.و مجموعاً 27 فيلم بلك باستر شدند.كه 6 فيلم اول بالاي 200 ميليون دلار فروختند.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

اما كمپاني هاي فيلمسازي :

در سال 2007 كمپاني پارامونت با 1 ميليارد و 499 ميليارد فروش بعنوان پردرآمدترين كمپاني سال 2007 شد.بعد از پارامونت به ترتيب :

وارنر بروس با 1.417 ميليارد

والت ديزني با 1.350 ميليارد

كلمبيا/سوني با 1.245 ميليارد

يونيورسال يا 1.101 ميليارد

و فاكس قرن 20 با 1.017 ميليارد پردرآمدترين كمپاني هاي فيلمسازي در سال 2007 بودند

اما در سال 2008 به ترتيب :

1.وارنر بروس با 1.767 ميليارد

2.پارامونت با 1.577 ميليارد

3.سوني/كلمبيا با 1.267 ميليارد

4.يونيورسال با 1.054 ميليارد

5.فاكس قرن 20 با 1.014 ميليارد

6. و والت ديزني با 1.011 ميليارد دلار

پردرامدترين كمپاني هاي سال بودند.

پرفروش ترين سال در تاريخ.سال 2007 و بعد از آن سال 2008 ميباشد.

آمار و ارقام برگفته از سايت Box Office Mojo 
هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.

موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ یازدهم بهمن ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
فیلمهایی که در سال ٢٠٠٩ اکران خواهند شد و فروش بالایی نیز برای آنها پیش بینی می شود در زیر آمده است . قابل توجه اینکه این فیلمها بیشتر از لحاظ پر هزینه بودن ، سرگرم کننده بودن و جذاب بودن برای مخاطب انتخاب شده اند و ممکنست نظر منتقدین را جلب نکنند :

1 - آواتار (Avatar) : پروژه عطیم و پر هزینه جیمز کامرون که پس از گذشت سالها از ساخت فیلم تایتانیک بسراغ این داستان علمی تخیلی فانتزی پر هزینه رفته است . فیلم درباره گروهی انسان است که در نبردی بین دو نژاد مختلف در یک سیاره دور دست گیر می افتند . تاریخ اکران فیلم آذر 88 می باشد
.
2 - منشاء مردان ایکس- ولورین (X-Men Origins-Wolverine) : فیلم جدیدی مبتنی بر این داستان کامیک مارول که در این یکی تنها هیو جکمن در نقش ولورین از فسمتهای قبلی حضور دارد . فیلم گذشته ولورین و ارتباط او با پروژه اسلحه ایکس و درگیری او با سابرتوت را نشان می دهد . میوتانهای جدیدی چون گمبیت ، بلاب ، ددپول ، سیلور فاکس و بیک در آن حضور دارند . فیلم اردیبهشت 88 اکران می شود .

3 - ترانسفورمز ٢ (Transformers 2) : قسمت دوم این مجموعه اکشن علمی تخیلی ، باز هم به کارگردانی مایکل بی و با بازی شیا لبیوف و مگان فاکس . در این قسمت روباتهای تغییر شکل دهنده جدیدی نیز علاوه بر قبلی ها حضور دارند. فیلم تیرماه 88 اکران خواهد شد .

4 - مراقبین (Watchmen) : مدتها بود که پروژه ساخت این فیلم ابرقهرمانی متفاوت بین استدیوهای مختلف هالیوود دست به دست می شد تا اینکه سرانجام استدیوی پارامونت ساخت این فیلم را به کارگردانی زک اسنایدر (کارگردان 300) آغاز کرد و هزینه زیادی نیز برای ساخت جلوه های ویژه متعدد آن صرف شده است . داستان در مورد تعدادی ابرقهرمان است که بدنبال راز کشته شدن ابرقهرمان های سراسر دنیا هستند . فیلم اسفند 87 اکران خواهد شد .

5 - رستگاری ترمیناتور (Terminator Salvation) : چهارمین قسمت از این مجموعه علمی تخیلی اکشن که در این یکی آرنولد شوارتزنگر حضور ندارد و بجایش کریستین بیل (بازیگر نقش بتمن) در نقش جان کانر در نقش حضور داشته و رهبری انسانها بر علیه روباتهای هوشمند و نابودگر را بر عهده دارد . فیلم خرداد 88 اکران خواهد شد .

6 - هری پاتر و شاهزاده دو رگه (Harry Potter and Half-Blood Prince) : این فیلم قرار بود پائیز 2008 اکران شود اما استدیوی برادران وارنر اکران آنرا به دلایلی به تعویق انداخت . در قسمت ششم ماجراهای هری پاتر او از طریق پروفسور دامبلدور ، مدیر مدرسه جادوگری هاگوارتز ، پی به رازهای تازه ای در مورد گذشته هولناک لرد ولدمورت می برد . فیلم تیرماه 88 اکران خواهد شد .

7 - فرشتگان و شیاطین (Angels & Demons) : قسمت دوم از ماجراهای پروفسور لنگدان (با بازی تام هنکس) که با فیلم "راز داوینچی" آغاز شد . در این قسمت لنگدان بایستی راز انجمنی سری به اسم ایلیومیناتی را که بدنبال نابودی کلیسای واتیکان هستند کشف کنند . کارگردانی این قسمت نیز بر عهده ران هاوارد بوده است . فیلم اردیبهشت 88 اکران خواهد شد .

8 - سفرهای ستاره ای (Star Trek) : این فیلم نیز قرار بود در سال 2008 اکران شود اما بدلیل اینکه جی.جی.آبرامز فرصت بیشتری برای انجام مراحل پس از تولید داشته باشد اکران این فیلم به اردیبهشت 88 موکول شد . داستان فیلم گذشته کاپیتان کرک و ماجراهای اولیه سفینه اینترپرایز و خدمه اش را نشان می دهد .

9 - شبی در موزه ٢ (Night at Museum 2) : قسمت دوم این فیلم کمدی فانتزی که قسمت اول آن در سال 2007 به فروش بالایی دست یافت . در این یکی نیز بن استیلر در نقش نگهبان موزه ای است که مجسمه های موجود در آن به شکلی جادویی زنده می شوند . در این قسمت شخصیتهای جدیدی مثل آل کاپون ، انیشتین ، برادران رایت و ناپلئون حضور دارند . فیلم خرداد 88 اکران خواهد شد .

10 - ٢٠١٢ (2012) : فیلم جدیدی از رولند امریخ باز هم در ژانر فاجعه ای . در این فیلم که جان کیوزاک و وودی هارلسن بازی می کنند یک محقق باستان شناس بهمراه گروهش بدنبال مقابله با حوادث هولناکی چون سیل های غول آسا و زلزله هایی است که در تقویمی باستانی پیش بینی شده است . فیلم تیرماه 88 اکران خواهد شد .

11 - دانستن (Knowing) : آلکس پرویاس پس از مدتها بعد از کارگردانی فیلم علمی تخیلی "من ، روبات" بسراغ ساخت این فیلم هیجانی با بازی نیکلاس کیج رفته است . داستان در مورد معلم مدرسه ای است که کاغذی به دستش می افتد که در آن تاریخ تمام فاجعه های بشری از پنجاه سال پیش تا کنون در آن پیش بینی شده و او بایستی جلوی فاجعه های بعدی را بگیرد . فیلم اسفند 87 اکران خواهد شد .

12 - استخوانهای دوست داشتنی (Lovely Bones) : فیلم جدید پیتر جکسون خالق ارباب حلقه ها . او این بار به سراغ ساخت فیلمی درام فانتزی از کتاب پر فروش آلیس سبولد رفته است . فیلم ماجرای دختری است که توسط مردی روانی مورد تجاوز قرار گرفته و به قتل می رسد و از بهشت حوادث پس از مرگش را دنبال می کند . بازیگرانی چون راشل ویتز ، مارک والبرگ و سوزان ساراندون در این فیلم حضور دارند .

13 - شرلوک هولمز (Sherlock Holmes) : روایت جدیدی از ماجراهای این کاراگاه خصوصی و دستیارش دکتر واتسون بر اساس داستانهای سر آرتور کانل دویل . فیلم توسط گای ریچی کارگردانی می شود و رابرت دونی جونیور ، راشل مک آدامز و جود لاو در آن حضور دارند . لرد بلک وود دشمن هلمز در این فیلم می باشد . فیلم آبان 88 اکران خواهد شد .

14 - سرزمین گمشده (Land of the Lost) : فیلم فانتزی ماجرایی جدیدی از ویل فرل به کارگردانی براد سیلبرلینگ که داستانش در مورد سه نفر است که بطور عجیبی وارد سرزمینی اسرارآمیز می شوند که پر از دایناسورها و هیولاها می باشد . فیلم خرداد 88 اکران خواهد شد .

15 - سریع و آتشین (Fast & Furious) : همان بازیگرانی که در قسمت اول این فیلم اکشن در سال 2001 حضور داشتند در این فیلم نیز که به نوعی بازسازی مجددی از قسمت اول است حضور دارند . وین دیزل ، پل واکر و میشله رودریگز بعنوان بازیگران فیلم ، سوار بر اتومبیل های پرسرعت در خیابانها مسابقه خواهند داد . فیلم فروردین 87 اکران خواهد شد .

16 - مرد گرگی (Wolfmen) : بازسازی جدیدی از این فیلم ترسناک کلاسیک به کارگردانی و با بازی بنیتسو دل تورور ، آنتونی هاپکینز و امیلی بلونت . داستان فیلم درباره مردی است که در راه بازگشت به خانه اش توسط یک گرگ نما گزیده شده و خودش به تدریج تبدیل به مردی گرگی می شود . فیلم با بودجه صد میلیون دلاری ساخته شده است و آبان 88 اکران خواهد شد .

برترین انیمیشن های سال
1 – بالا (Up) : انیمیشن جدیدی از پیکسار و والت دیزنی که داستانش در مورد پیرمردی 78 ساله است که با هزاران بادکنکی که در خانه اش نگهداری می کند تصمیم می گیرد پرواز کرده و رویایش یعنی دیدن آمریکای جنوبی را عملی کند اما در زمان پرواز متوجه می شود تنها نیست و پسر هشت ساله ای نیز با او همراه شده است . این انیمیشن خرداد 88 اکران می شود .

2 – عصر یخبندان ٣:ظهور دایناسورها (Ice Age III:Dawn of Dinosaurs) : قسمت سوم این انیمیشن بامزه محصول استدیوی فاکس قرن بیستم که ماجراهای جدید سید ، الی ، دیگو ، مانی و اسکرت و رویایی آنها با دایناسورهای هولناک می باشد . این انیمیشن تیرماه ۸8 اکران می شود .

3 – هیولاها علیه بیگانه ها (Monsters vs. Aliens) : انیمیشن جدیدی محصول استدیوی دریم ورکز که داستانش در مورد حمله موجودات بیگانه به کره زمین است و هیولاهایی که مدتهاست توسط یک سازمان سری از سطح زمین جمع آوریو آموزش دیده اند مامور می شوند با آنها مقابله کنند . این انیمیشن فروردین 88 اکران می شود .

4 – سرودی برای کریسمس (A Chrismas Carol) : انیمیشن جدیدی از رابرت زمکسی محصول والت دیزنی که باز هم با تکنیکی مشابه انیمیشن های قبلی این کارگردانی یعنی بیولف و قطار قطبی ساخته شده است . جیم کری و گری اولدمن بجای شخصیتهای فیلم بازی کرده و حرف زده اند . داستان این یکی برگرفته از رمانی از پارلز دینکز و در مورد پیرمردی خسیس به اسم اسکروچ است که روح کریسمس گذشته ، حال و آینده بسراغش می آیند تا عاقبت بد این خصوصیت بدش را به او گوشزد کنند . این انیمیشن آبان 88 اکران می شود .

5 – آقای روباه شگفت انگیز (Fantastic Mr. Fox) : انیمیشنی ایست-حرکتی بر اساس داستانی از روالد دال با صدا پیشگی جرج کلونی و کیت بلانشت در مورد روباهی که تعدادی کشاورز خشمگین قصد از بین بردن او و خانواده اش را دارند . انیمیشن آبان 88 اکران می شود .


برگرفته از وبلاگ هنر هفتم
موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و نهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
وبلاگ یک پزشک-کنجکاوی، چیز خوبی است. خیلی اوقات در پشت چیزهای روتینی که هر روز در زندگی‌مان می‌بینیم، داستان‌ها، تاریخ و حتی اسرار جالبی نهفته شده است، اما از فرط تکرار، ما حتی در عصر گوگل، به خودمان زحمت جستجو نمی‌دهیم.
برای مثال ما بارها لوگوهای شرکت‌های معروف فیلمسازی هالیوود را دیده‌ایم، اما به فکرمان هم نرسیده است که در مورد آنها جستجویی کنیم. پیش خودمان گفته‌ایم، اینها لوگو هستند دیگر! چه جایی برای کنجکاوی وجود دارد!


آیا تا به حال فکر کرده‌اید که: پسربچه‌ای که در لوگوی دریم‌ورکس دیده می‌شود، چه کسی است؟ اصلا او کاملا تخیلی است یا وجود خارجی هم دارد؟ کوهی که در لوگوی پارامونت دیده می‌شود، چه کوهی است؟ زن مشعل به دست لوگوی شرکت کلمبیا چه کسی است؟

داستان لوگوی دریم ورکس: پسربچه‌ای که روی هلال ماه، رؤیا به قلاب می‌گیرد
در سال ۱۹۹۴، سه نفر دریم‌ورکس را بنیان نهادند. این سه نفر اینها بودند: استیون اسپیلبرگ (کارگردان معروف)، جفری کاتزنبرگ (رئیس استودیوی دیسنی) و دیوید گفن (تهیه‌کننده). اگر به لوگوی دریم‌ورکس دقت کنید، می‌بینید که در زیر اسم شرکت، سه حرف SKG، نوشته شده است، SKG در واقع از کنار هم نهادن حرف اول نام خانوادگی بنیان‌گذاران دریم‌ورکس ایجاد شده است.


وقتی قرار شد لوگوی دریم‌ورکس طراحی شد، ایده اسپیلبرگ این بود که این لوگو یادآور دوران طلایی هالیوود باشد. لوگوی اولیه به وسیله کامپیوتر طراحی شد و مردی را نشان می‌داد که روی ماه ماهیگیری می‌کند. ولی شخصی به نام «دنیس مورن» که یک ناظر جلوه‌های ویژه بود و در بسیاری از فیلم‌ها با اسپیلبرگ همکاری کرده بود، نظرش این بود که اگر لوگو با دست طراحی شود، چیز بهتری از آب درخواهد آمد. به همین خاطر مورن، از دوست هنرمندش، «رابرت هانت» خواست که کار طراحی لوگو را بپذیرد.
هانت قبول کرد،‌ او لوگو را مجددا با دست کشید و در کنار لوگو، لوگوی دیگری را که همان لوگوی کنونی دریم‌ورکس باشد را هم به اسپیلبرگ تحویل داد. اسپیلبرگ از لوگوی دوم خوشش آمد. هانت با کمک چند نفر دیگر لوگوی نهایی را تکمیل کردند و از ان زمان لوگوی معروف دریم‌ورکس در آغاز همه فیلم‌های این شرکت دیده می‌شود.
اما پسری که در لوگو دیده می‌شود، چه کسی است؟ او کسی نیست، جز ویلیام، پسر همین آقای هانت!


شیری که در تبلیغ مترو-گلدوین-مایر دیده می‌شود
این شیر ملقب به لئو است و نخستین بار «هووارد هایتز» در سال ۱۹۲۴ آن را کشید. جالب اینجاست که بدانید کلا ۵ شیر تا به حال در لوگوی این شرکت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. یکی از آنها نامی ندارد، نام ۴ تای دیگر اینهاست: اسلتس، جکی، تنر و لئو!


لوگوی فاکس قرن بیستم: نورافکن‌هایی که فونت لوگو را روشن می‌کنند:
این لوگو در سال ۱۹۳۳ به وسیله هنرمند به نام امیل کوسا طراحی شد.


لوگوی پارامونت: کوه باشکوه
در سال ۱۹۱۲، پارامونت به وسیله آدولف زوکر و دو برادر به نام‌های دانیل و چارلز فرومن تأسیس شد. پارامونت باسابقه‌ترین استودیوی فیلمسازی فعال محسوب می‌شود. کوه باشکوهی که در لوگوی این شرکت فیلمسازی دیده می‌شود، نخستین بار به وسیله شخصی به نام «هاکینسون» در جریان ملاقاتی که با زوکر داشت، طراحی شد. او کوه «بن لموند» را که در زادگاهش یوتا قرا داشت، مدل خود قرار داده بود. کوهی که ۲۹۶۰ متر ارتفاع دارد. در جریان این ملاقات، او طرح اولیه‌اش را یک دستمال سفره کشید.


اما کوهی که بعدا الهام‌بخش، طراحی لوگوی پارامونت شد، کوهی واقع در پرو به نام Artesonraju است. در این عکس می‌توانید، کوه واقعی را ببینید. این کوه نزدیک به شش هزار متر ارتفاع دارد و نخستین بار شخصی در سال ۱۹۳۲ موفق به فتح آن شد.


لوگوی اولیه پارامونت ۲۴ ستاره داشت، که نشان‌دهنده تعداد بازیگرانی بود که با این شرکت قرارداد بسته بودند، لوگوی کنونی پارامونت ۲۲ ستاره دارد، به درستی مشخص نیست که چرا دو تا از ستاره‌ها کم شده‌اند!


برادران وارنر: سپر منقش به آرم WB
شرکت برادران وارنر به وسیله ۴ برادر یهودی مهاجر از لهستان، در سال ۱۹۱۴ تأسیس شد. طراحی کلی لوگوی این شرکت از زمان تأسیس تا به حال از لحاظ کلی، تغییر نکرده است و در همه لوگوها سپری دیده می‌شود که روی آن WB یعنی حروف اول وانر برادز، حک شده است. البته تغییرات جزئی لوگوی شرکت برادران وارنرز، به کرات اتفاق افتاده است. در این صفحه می‌توانید، سیر این تغییرات را مرور کنید.


شرکت فیلم‌سازی کلمبیا:‌بانوی مشعل‌دار
این شرکت در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد. زنی که در لوگوی این شرکت دیده می‌شود، تجسمی از آمریکا است. به درستی مشخص نیست که زنی که مدل طراح لوگوی اولیه بوده، چه کسی بوده است، البته ادعاهای بسیاری در مورد این مدل ناشناس بوجود دارد. بت دیویس در اتوبیوگرافی خود، ادا کرده است که این زن، «کلودیا دل» بوده است. ولی مجله پیپل در مطلبی که در یکی از شماره‌هایش به چاپ رسید نام این زن را «آملیا بچلر» دانسته است. شیکاگو سان تریبون هم او را زن گمنامی به نام «جین بارتلومیو» می‌داند.


خوشبختانه لوگوی اولیه تغییر کرده است و بنابراین حالا دیگر این بحث‌ها اصلا موردی ندارد. در سال ۱۹۹۳ به طراحی به نام Michael J. Deas مأموریت داده شد که لوگوی کلمبیا را به حالت کلاسیکش برگرداند.


با اینکه بسیاری تصور می‌کنند که «انت بنینگ»، مدل این طراحی نو است و شاید هم به خاطر شباهت چهره، حق داشته باشند، اما در حقیقت یک زن خانه‌دار اهل لوئیزیانا به نام «جنی جوزف»، مدل این طراح بوده است. البته طراح ترجیح داد که به جا اینکه کاملا صورت این خانم را مدل قرار بدهد، چهره زن مشعل به دست را به صورت ترکیبی و با استفاده از کامپیوتر، ایجاد کند.

جنی جوزف
 
هر گونه كپي برداري از اين وبلاگ تنها با ذكر منبع مجاز است.

موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و نهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

Best Motion Picture - Drama

Slumdog Millionaire (2008)


Best Motion Picture - Musical or Comedy

Vicky Cristina Barcelona (2008)


Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama

Mickey Rourke for The Wrestler (2008)


Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Drama

Kate Winslet for Revolutionary Road (2008)


Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Musical or Comedy

Colin Farrell for In Bruges (2008)


Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Musical or Comedy

Sally Hawkins for Happy-Go-Lucky (2008)


Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Motion Picture

Heath Ledger for The Dark Knight (2008)


Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Motion Picture

Kate Winslet for The Reader (2008)


Best Director - Motion Picture

Danny Boyle for Slumdog Millionaire (2008)


Best Screenplay - Motion Picture

Slumdog Millionaire (2008): Simon Beaufoy


Best Original Song - Motion Picture

The Wrestler (2008)("The Wrestler")


Best Original Score - Motion Picture

Slumdog Millionaire (2008): A.R. Rahman


Best Animated Film

WALL-E

Best Foreign Language Film

Vals Im Bashir (2008)


Best Television Series - Drama

"Mad Men" (2007)


Best Television Series - Musical or Comedy

"30 Rock" (2006)


Best Mini-Series or Motion Picture Made for Television

"John Adams" (2008)


Best Performance by an Actor in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television

Paul Giamatti for "John Adams" (2008)


Best Performance by an Actress in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television

Laura Linney for "John Adams" (2008)


Best Performance by an Actor in a Television Series - Musical or Comedy

Alec Baldwin for "30 Rock" (2006)


Best Performance by an Actress in a Television Series - Musical or Comedy

Tina Fey for "30 Rock" (2006)


Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama

Gabriel Byrne for "In Treatment" (2008)


Best Performance by an Actress in a Television Series - Drama

Anna Paquin for "True Blood" (2007)


Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television

Tom Wilkinson for "John Adams" (2008)


Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television

Laura Dern for Recount (2008) (TV)

 

Slumdog Millionaire

هر گونه كپي برداري از اين وبلاگ تنها با ذكر منبع مجاز است.


منبع: IMDB

موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و نهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

در ابتدا توضیحی درباره ی این مراسم :
جایزه گلدن گلوب ( Golden Globe Award) نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحاديه مطبوعات خارجی هاليوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌گردد. این جایزه برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ به فیلم‌های تولیدی و محصولات تلویزیونی تعلق گرفت.(اولین سری این مراسم در سال 1940 برگزار شد) مهم‌ترین جایزه آکادمی با نام «بهترين فيلم» یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فیلم‌سازان محسوب می‌شود. همچنین جايزه «يک عمر فعاليت هنری» یکی از مهم‌ترین جوایز گلدن گلوب است که هرسال به یکی از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون آمریکا داده می‌شود. گفتنی است که این جایزه برای فیلم و یا برنامه تلویزیونی خاصی اهدا نمیشود و تنها برای یک عمر فعالیتهای هنری بزرگان سینما و تلویزیون آمریکا اهدا می‌شود.
جوايز گلدن گلوب معمولاً معيار خوبی برای پيش‌بينی فيلم‌های راه‌یافتنی به جوایز اسکار است.
از نظر تماشاچی این مراسم بعد از اسکار و گرمی در رده ی سوم قرار دارد.
مریل استریپ و جک نیکلسون و آنجلا لنزبری هر کدام با شش جایزه رکور دار هستند.

در مورد مراسم امسال:
مراسم امسال در روز یکشنبه 11 ژانویه در هتلی در بورلی هیلز(Beverly Hilton Hotel) برگزار می شود.

لیست نامزدها رو قبلاْ نوشته بودم.اگر هنوز متوجه نشدین به قسمت اخبار در آرشیو موضوعی مراجعه کنید.

اشخاصی که در این مراسم به عنوان اهداکننده جوایز حضور خواهند داشت:


Simon Baker, Drew Barrymore, Glenn Close, Sacha Baron Cohen, Cameron Diaz, Aaron Eckhart, Laurence Fishburne, Ricky Gervais, Jake Gyllenhaal, Salma Hayek, Jessica Lange, Blake Lively, Jennifer Lopez, Amy Poehler, Chris Rock,The Jonas Brothers,Hayden Panettiere


جایزه مخصوص امسال نیز به استیون اسپیلبرگ داده خواهد شد.

شبکه های پخش کننده:

شبکه ی Mbc4 تنها شبکه ای می باشد که امکان مشاهده این مراسم را بصورت رایگان برای ما ممکن ساخته است.علت اینکه این تاپیک را دیر زدم این بود که تا همین لحظه اطمینان 100 درصد از پخش مراسم از این شبکه نداشتم.اصولا Mbc4 عادت به پخش کردن مراسم های بزرگ بدون هیچ گونه اطلاع رسانی و بزرگ نمایی دارد برخلاف بعضی ها!
همانند سال های پیش Nbc حق انحصاری پخش این مراسم را در آمریکا و کانادا برعهده دارد.حق پخش این مراسم به شبکه های دیگری نیز داده شده است.از پکیج اسکای انگلیس کانال Sky one و البته کانال sky entertainment نیز در سال های گذشته اغدام به پخش این مراسم داشته اند.کانال Star world نیز از پکیج ART نیز این مراسم را پخش می کند و خیلی کانال های دیگر که به ما ربطی نداره!

زمان پخش:یکشنبه 11 ژانویه ساعت 8 شب بوقت محلی برابر با بامداد دوشنبه 2۳ دی در ساعت 04:30 بامداد بوقت ایران.
مطلب برگرفته از سایت آی تی ست
 
هر گونه كپي برداري از اين وبلاگ تنها با ذكر منبع مجاز است.

موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
فیلمنامه‌نویسان «میهمان»، «گران تورینو»، «وال ـ ای»، «هفت پوند» و «ریچل ازدواج می‌کند» برای نامزدی اسکار در بخش بهترین فیلمنامه‌ غیر اقتباسی و «فراست / نیکسن»، «میلیونر اسلامداگ»، «تردید»، «خواننده» و «مسیر انقلابی» از بخت‌های اصلی بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی اسکار 81 هستند.
اسکرین دیلی اعلام کرد در حالی که کمتر از یک ماه دیگر نامزدهای اسکار 2009 اعلام می‌شود 18 فیلمنامه‌نویس بخت نامزدی در بخش بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دارند که در میان آنها کار 10 فیلمنامه‌نویس بیشتر به چشم می‌آید.

فیلمنامه‌ غیر اقتباسی:

1- تام مکارتی / «میهمان»
«میهمان» به عنوان یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلمنامه‌های سال می‌تواند به خاطر تلفیق حساس مسائل اجتماعی و سیاسی و شخصیت‌پردازی تاثیرگذار پیروز اصلی سال باشد. هر چند فیلم برای نامزدی در دو بخش بهترین فیلم و کارگردان بیش از حد کوچک است، اما به احتمال زیاد در بخش بهترین فیلمنامه جبران می‌کند. فیلمنامه «میهمان»‌ را تام مکارتی نوشته که برای «مامور ایستگاه» برنده جایزه بفتا شد.

2- نیک شنک / «گران تورینو»
شنک که پیش از این فیلمنامه‌نویسی ناشناس بود، از تجربیات کاری خود در کارخانه‌ای در مینه‌سوتا در کنار چند خانواده اهل لائوس برای نوشتن یک داستان با همکاری دیو جوهانسن و به دنبال آن فیلمنامه‌ای نوشته خودش استفاده کرد. «گران تورینو» که نگاهی نامعمول به اجتماعات مهاجر همین طور دنیای صنعت خودروسازی در میشیگان دارد، همین حالا نیز نام شنک را به عنوان یکی از کشف‌های سال مطرح کرده است.

3- داستین لنس بلک / «میلک»
فیلمنامه هوشمندانه بلک متمرکز بر 10 سال آخر زندگی هاروی میلک و زمانی است که او به سان فرانسیسکو رفت و وارد دنیای سیاست شد. بلک تصویری بسیار متوازن از میلک به عنوان یک فرد منحرف، عاشق، دوست و فعال سیاسی می‌دهد.

4- اندرو استنتن و جیم ریردون / «وال - ای»
شاید این فیلم یکی از پردیالوگ‌ترین فیلم‌های انیمیشن نباشد ـ در واقع در 45 دقیقه ابتدای فیلم حتی یک واژه نیز به کار نمی‌رود ـ اما همین مسئله «وال ـ ای» را به یک فیلمنامه غیر اقتباسی چشمگیر تبدیل کرده است. استنتن برای نوشتن «در جستجوی نیمو» نامزد اسکار شد و فیلم جدید او احتمالا نظیر فیلم‌های «راتاتویی»، «اینکردیبل‌ها»، «شرک» و «داستان اسباب‌بازی» در بخش بهترین فیلمنامه نامزد می‌شود.

5- مایک لی / «بی‌غم»
تکنیک افسانه‌ای لی در فیلمسازی، مکاشفه‌ای جذاب در ماهیت خوشبختی به همراه دارد و این کار از طریق پاپی، شخصیت اصلی فیلم جدید او انجام می‌شود. طبیعت شاد فیلمنامه لی چیزی از عمق و تامل‌برانگیز بودن آن نمی‌کاهد.

6- جنی لومت / «ریچل ازدواج می‌کند»
اولین فیلمنامه فیلم‌شده معلمی که دست بر قضا دختر سیدنی لومت غول فیلمسازی است، در به تصویر کشیدن اعضا خانواده‌ای که در یک مراسم عروسی با یکدیگر و شیاطین درون خود درگیر می‌شوند، از هیچ فرمولی پیروی نمی‌کند. چیزی که می‌توانست داستانی پرسوز و گداز باشد به برداشتی تزلزل‌ناپذیر از رفتار انسانی با تمام ویژگی‌های نامعمول آن تبدیل شده است.

7- گرانت نیپورت / «هفت پوند»
نیپورت که پیش از این یک فیلمنامه‌نویس تلویزیونی بود، با فیلمنامه «هفت پوند» به طلا رسید و ویل اسمیت بزرگ‌ترین ستاره سینمای جهان را برای بازی در نقش اصلی و تهیه فیلم جذب کرد. «هفت پوند» که به جرات بدیع‌ترین فیلمنامه سال است، به شکلی معمابرانگیز راهی پر پیچ و خم را طی می‌کند تا در نهایت به پایانی با یک افشاگری مبهوت‌کننده می‌رسد که می تواند برای بسیاری از طرفداران و مسئولان فصل جوایز در خور توجه باشد.

8- وودی آلن / «ویکی کریستینا بارسلونا»
آلن با رومانس چندشخصیتی و بارسلونایی خود که یکی از تیزبینانه‌ترین فیلمنامه‌های او در سال‌های اخیر است، بار دیگر شور و شوق خلاقانه خود را به نمایش گذاشته است. او در «ویکی کریستینا بارسلونا» تعدادی از به یادماندنی‌ترین شخصیت‌های خود را عرضه می‌کند که شامل شخصیت روان‌رنجور و آلن وار ویکی و زوج اسپانیایی مجنون خوان آنتونیو و ماریا النا است.

9- مارتین مکدانا / «در بروژ»
«در بروژ» یکی از بخت‌های بزرگ بخش فیلمنامه غیراقتباسی است. اولین فیلمنامه مکدانا دارای دیالوگ‌های بامزه، موقعیت‌های کمدی سیاه و فضا و مکان‌های نامعمول است که برای رای دهنده‌ها در خور توجه است.

10- جی. مایکل استراچینسکی / «بچه عوضی»
استراچینسکی که سابقه کار خبرنگاری دارد برای نوشتن فیلمنامه زیرکانه «بچه عوضی» اسناد قدیمی اداره پلیس لس آنجلس را بیرون کشید، رونوشت‌ها را خواند و دیالوگ‌ها را دقیقا به سبک سال 1928 نوشت. فیلمنامه او داستان فساد پلیس در پرونده یک کودک گمشده است و بعد به آرامی جنایات پشت پرده ناپدید شدن پسر را فاش می‌کند.

دیگر رقبا:
11- ایتن و جوئل کوئن، «پس از خواندن بسوزان»
12- کورتنی هانت، «رود یخزده»
13- چارلی کافمن، «نیویورک، جزء به کل»
14- باز لورمن، استوارت بیتی، رانلد هاروود، ریچارد فلاناگان، «استرالیا»
15- مایکل مکالرز، «مادر کوچولو»
16- کریستوفر مکواری، ناتان الکساندر، «ولکری»
17- جیسن سیگل، «از یاد بردن سارا مارشال»
18- رابرت دی سیگل، «کشتی‌گیر»

همچنین «فراست / نیکسن»، «میلیونر اسلامداگ»، «تردید»، «خواننده» و «مسیر انقلابی» از بخت‌های اصلی بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی اسکار 81 هستند. در این بین 14 فیلمنامه‌نویس به نسبت رقبای خود شانس راه یافتن به پنج نامزد نهایی بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی را دارند.

فیلمنامه اقتباسی:

1- پیتر مورگان / «فراست / نیکسن»
پیتر مورگان نمایشنامه برنده جایزه خود را در حد یک فیلم سینمایی شرح و بسط داده و شخصیت‌های مکمل همین طور لایه‌ای از جزئیات تاریخی به آن اضافه کرده که حضور آن در خود نمایش ضروری نبود. «فراست / نیکسن» با نبرد مرکزی جذاب خود که همچنان در دل داستان است، اگر نگوییم اسکار حداقل باید نامزدی اسکار را برای مورگان به همراه داشته باشد.

2- سایمن بوفوی / «میلیونر اسلامداگ»
رمان «پرسش و پاسخ» ویکاس سواراپ مبنای فیلمنامه فراگیر «میلیونر اسلامداگ» نوشته سایمن بوفوی فیلمنامه‌نویس فیلم «فول مانتی» بوده است. فیلم از یک بازجویی پلیس، در زمان به حرکت درمی‌آید و از زندگی جمال شخصیت اصلی به صحنه‌های نمایش تلویزیونی «چه کسی می‌خواهد میلیونر باشد؟» و بعد به آخر نمایش می‌رود.

3- اریک راث / «مورد عجیب بنجامین باتن»
قرار دادن نام راث در این بخش خیلی عجیب نیست، چرا که داستان کوتاه اف. اسکات فیتزجرالد کمی بیش از یک منبع برای ایده شخصیتی است که با گذشت زمان جوانتر می‌شود. داستان فیلم نوشته راث و رابین سوییکورد است و فیلمنامه را خود راث - ابتدا در 240 صفحه - با نگاهی به فیلمنامه برنده اسکار خود «فورست گامپ» نوشت.

4- جان پاتریک شنلی / «تردید»
شنلی نمایشنامه سال 2004 و برنده جایزه پولیتزر خود را مبنای یک فیلمنامه سینمایی قرار داده و با حفظ دیالوگ‌های طولانی، چند صحنه و سرنخ‌های بصری همراه با جزئیات که در فضای نمایش در دسترس نبود، به کار اضافه کرده است. «تردید» به خاطر دستمایه قوی خود به احتمال زیاد در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی نامزد اسکار می‌شود.

5- دیوید هیر / «خواننده»
هیر در اقتباس سینمایی خود از رمان 1995 برنارد شلینک، چارچوب زمانی را کنار می‌گذارد و زندگی شخصیت اصلی را از دوران نوجوانی در دهه 1950 تا سال‌های 1990 به تصویر می‌کشد و با فصاحتی که به آن شهرت دارد، همه چیز را مورد توجه قرار می‌دهد.

6- جاناتان نولان و کریستوفر نولان / «شوالیه تاریکی»
داستان اصلی نوشته کریستوفر نولان و دیوید اس گویر است و نولان و برادرش جاناتان در دومین همکاری خود در یک فیلم مجموعه بتمن، فیلمنامه پیچیده «شوالیه تاریکی» را نوشتند. آنها داستانی هزارتو و پیچیده از گروه‌های سر به جنون گذاشته در شهر گاتام را بیان می‌کنند و به شخصیت‌های باب کین یک عمق جدید می‌دهند.

7- جاستین هیث / «مسیر انقلابی»
هیث که «The Clearing» تنها فیلمنامه دیگر اوست، با اقتباس از رمان 1961 ریچارد ییتس کاری در خور احترام انجام داده است. داستان درباره ناآرامی‌های مناطق حومه کانکتیکات در دهه 1950 است. هیث به رمان وفادار می‌ماند و نوع گویش آن زمان را با دقت رعایت می‌کند.

8 - نیکلاس مایر / «مرثیه»
مایر که پیش از این نیز «لکه انسانی» فیلیپ راث را اقتباس کرده، این بار در تبدیل رمان «حیوان در حال مرگ» او به یک فیلمنامه خوشایند موفق‌تر است. مایر با ترجیح دادن احساس به فکر، داستان عشق محکوم به شکست بین یک استاد دانشگاه و دانشجوی او را به شکلی قابل‌باور و در نهایت تاثیرگذار به تصویر می‌کشد.

9- ادوارد زوئیک و کلی فرومان / «مقاومت»
فرومان و دوست قدیمی‌اش زوئیک با مبنا قرار دادن کتاب غیرداستانی «مقاومت: پارتیزان‌های بیلسکی» چاپ سال 1993، داستان دو برادر را بیان می‌کنند که در جنگ جهانی دوم رهبری پارتیزان‌های یهودی را در بلاروس به عهده می‌گیرند. آنها سه سال مبارزه این گروه را در فیلمی دو ساعتی خلاصه کرده‌اند.

10- ماسیمو گودیوسو / «گومورا»
اقتباس عالی گودیوسو از کتاب تکان‌دهنده روبرتو ساویانو، در به تصویر درآوردن شخصیت‌های مختلف کتاب که درباره زندگی در گروه مافیایی کامورا در ناپل است، به هیچ عنوان مصالحه نمی‌کند.

دیگر رقبا:
11- جفری هچر، آندرس توماس ینسن و سول دیب، «دوشس»
12- کلارک گرگ، «خفه کردن»
13- مارک هرمن، «پسری با پیژامه راه‌راه»
14- مایکل پاتریک کینگ، «جنسیت و شهر»

مراسم اعطای جوایز اسکار 22 فوریه (چهارم اسفند) در کداک تیه‌تر لس آنجلس برگزار می‌شود.

 

برگرفته از آیتی-ست

هر گون کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


 

موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

سینمای ما - هیو جکمن برای نخستین بار اجرای مراسم اعطای جوایز اسکار را بر عهده گرفت که هشتاد و یکمین دوره آن 22 فوریه در لس آنجلس برگزار می‌شود.
اسکرین دیلی اعلام کرد لارنس مارک تهیه‌کننده پخش تلویزیونی مراسم اسکار و بیل کاندن تهیه‌کننده اجرایی مراسم در بیانیه‌ای مشترک ضمن اعلام این خبر افزودند: "هیو جکمن یک مجری کامل و ستاره سرشناس بین‌المللی است. او همچنین استیل، وقار و حس موقعیت‌شناسی دارد. هیو بهترین گزینه برای اجرای جشن سالیانه سینما است."
جکمن این روزها فیلم سینمایی «استرالیا» را به کارگردانی باز لورمن روی پرده سینماها دارد که در آن با نیکول کیدمن بازیگر هموطن خود همبازی است. او سال 2004 برای بازی به نقش پیتر آلن در موزیکال بسیار موفق «پسری از استرالیا» برنده جایزه تونی شد و سال آینده میلادی با «سرچشمه‌های افراد ایکس: ولوورین» به سینماها بازخواهد گشت.
نامزدهای هشتاد و یکمین دوره جوایز اسکار 22 ژانویه 2009 (سوم بهمن) اعلام و مراسم اعطای جوایز اسکار 22 فوریه (چهارم اسفند) در کداک تیه‌تر لس آنجلس برگزار می‌شود. پارسال جان استیوارت اجرای مراسم اسکار را به عهده داشت.

برگرفته از آيتي-ست

هر گونه کپی برداری از این وبلا تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

فرزند نوجوان جان تراولتا در خانه محل گذران تعطیلات این خانواده در باهاماس در گذشت.
یكی از مستخدمین خانه پیكر بیهوش جت ۱۶ ساله را در اواخر روز جمعه در حمام پیدا كرد كه توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شد كه پرشكان از مرگ وی خبر دادند.
این پسر ۱۶ ساله كه پیش از این نیز سابقه غش را داشته است آخرین بار در روز پنج شنبه وارد حمام شده بود و قرار است كه كالبد شكافی بر روی جسد وی انجام شود.
یك افسر پلیس كه نخواست نامش فاش شود ادعا كرد كه ظاهرا سر جت به لبه وان حمام برخورد كرده است.
جت فرزند بزرگ جان تراولتا بازیگر ۵۴ ساله هالیوودی و همسرش كلی پترسون ۴۶ ساله است كه او نیز در عرصه بازیگری فعالیت دارد. پترسون و تراولتا پیش از این اعلام كرده بودند كه جت زمانیكه ۲ سال داشته به بیماری كاوازاكی مبتلا شده است بیماری كه منجر به تورم پلاگت‌های خونی در كودكان می‌شود.
این خانواده سه شنبه گذشته برای گذرات تعطیلات سال نو با هواپیمای اختصاصی به باهاماس آمده بودند.
تراولتا كه شهرت خود را در ابتدا با بازی در یك نمایش تلویزیونی در دهه ۷۰ میلادی با نام «خوش آمدی كاتر» به دست آورده بود پس از بازی در فیلم « Saturday Night Fever» در سال ۱۹۷۷ به یكی از چهره‌های هالیوود تبدیل شد.

See Large Picture

هر گونه كپي برداري از اين وبلاگ تنها با ذكر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

مجله معتبر RT ليسيتي مبني بر بهترين فيلمها و بدترين هاي 2008 را اعلام كرد كه اين ليست عبارت است از :

شواليه تاريكي(The Dark Knight)

فراست/نيكسون(Frost/Nixon)

وضعيت نادر بنجامين باتون(The Curious Case of Benjamin Button)

جاده رولوشنري(Revolutionary Road)(اگر جايي ديديد اين فيلم رو مسير انقلابي ترجمه كرده.غلط است بخاطر اينكه Revolutionary نام خياباني يا به عبارتي جاده اي است كه داستان زندگي آن دو زوج در آنجا ميگذرد)

Slumdog Millionaire

The Wrestler

مشاهده مطلب در سايت(بهترين ها) RT (سايت سنگينه و ممكنه كمي دير باز بشه)

http://www.rottentomatoes.com/m/the_..._films_of_2008


در ميان ليست بدترين فيلمهاي سال.نام فيلمهايي چون اينديانا جونز 4-مسابقه دهنده سرعت و استاد عشق ديده ميشود.

مشاهده مطلب در سايت(بدترين ها) RT

http://www.rottentomatoes.com/m/the_..._films_of_2008

Frost/Nixon  Revolutionary Road

هر گونه كپي برداري از اين وبلاگ تنها با ذكر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

 سایت IMDB.pro که همان سایت IMDB است ولی با امکانات بیشتر.برای عضویت در آن پول گرفته میشود.و در عوض کاربرانی که به عضویت درآمده اند میتوانند در بزرگترین نظرسنجیها شرکت داشته باشند.هر ساله در سایت IMDB کاربران بهترین بازیگران سال را انتخاب میکنند.من در مورد شرکت کنندگان در انتخاب بهترین بازیگران اطلاعی ندارم.ولی درباره کاربران سایت IMDB باید گفت که بیش از 57 میلیون در ماه بازدید دارد!

1.جانی دپ(Johnny Depp)(رتبه سال گذشته : 1):وی برای پنجمین سال پی در پی به این عنوان دست یافت.جانی دپ که تا کنون 3 بار نامزد اسکار شده امسال در هیچ فیلمی بازی نکرد ولی همچنان در رتبه اول قرار دارد.از پروژه های مطرحی که او در آن حضور خواهد داشت میتوان به فیلم Public Enemies به کارگردانی مایکل مان برای سال آینده و شهر گناه 3 برای سال 2011 اشاره داشت.

2.کریستین بیل(Christian Bale)(رتبه سال گذشته : 4):بازیگر بتمن در فیلم شوالیه تاریکی که شهرت او بعد از بازی در این فیلم که دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد.چندین برابر شد.از پروژه هایی که بزودی از وی خواهد آمد.میتوان به فیلم Public Enemies در کنار جانی دپ و ترمیناتور 4 اشاره کرد.

3.هیت لجر(Heath Ledger)(رتبه سال گذشته : -):بازیگر فقید استرالیایی که در 22 فوریه امسال جان خود را از دست داد.وی امسال در فیلم شوالیه تاریک در نقش جوکر ایفای نقش کرد.از همان ماه جولای که فیلم بتمن اکران شد.حرفهای زیادی درباره نامزدی وی برای اسکار زده میشود.او تا کنون یکبار برای فیلم کوهستان بروک بک در سال 2005 نامزد اسکار شده بود.ولی موفق به کسب آن نشد.با مرگ وی شانس نامزدی و حتی برنده شدن اسکار برای او بیشتر شده است.

4.برد پیت(Brad Pitt)(رتبه سال گذشته : 2):وی امسال در دو فیلم بعد از خواندن بسوزان و وضعیت نادر بنجامین باتون حضور پیدا کرده است.که برای بازی در  وضعیت نادر بنجامین باتون یکی از شانسهای اسکار امسال به حساب می آید.

5.آنجلینا جولی(Angelina Jolie)(رتبه سال گذشته : 5):وی امسال در سه فیلم Kung Fu Panda-Wanted و Changeling حضور داشته است.

6.شیا لابئوف(Shia LaBeouf)(رتبه سال گذشته : -):بازیگر جوان و با استعدادی که بعد از بازی در فیلم های Disturbia و Transformers در سال 2007 امسال باز هم با فیلمهای Eagle Eye و قسمت چهارم ایندیانا جونز خوش درخشید.وی سال آینده با قسمت دوم Transformers بازخواهد گشت.

7.مگان فاکس(Megan Fox)(رتبه سال گذشته : -)

8.کریستن استوارت(Kristen Stewart)(رتبه سال گذشته : -) :وی امسال در فیلمهای Jumper و Twilight حضور یافت.

9.ویل اسمیت(Will Smith)(رتبه سال گذشته : 23):وی امسال در دو فیلم Hancock و Seven Pounds حضور داشت.گفته می شود احتمالاً وی برای بازی در فیلم Seven Pounds برای بار سوم نامزد اسکار خواهد شد.

10.جرارد بولتر(Gerard Butler)(رتبه سال گذشته : 14):بازیگر نقش اصلی فیلم 300 که امسال با دو فیلم RocknRolla و Nim's Island در سینماها حضور یافت.

11.تام کروز(Tom Cruise)(رتبه سال گذشته : 11):او امسال در 2 فیلم Tropic Thunder و Valkyrie بازی کرد.بازی متفاوت و زیبای او سبب شد که وی برای بازی در فیلم Tropic Thunder نامزد جایزه گلدن گلوب شود.فیلم Valkyrie که هنوز اکران نشده از فیلمهای اسکاری امسال به شمار میرود.

12.مایلی سیرس(Miley Cyrus)(رتبه سال گذشته : -):او امسال در انیمیشن بولت و فیلم هانا مانتانا حضور یافت.

13.جسیکا آلبا(Jessica Alba)(رتبه سال گذشته :6):او امسال در فیلم های The Love Guru و The Eye حضور یافت.از جمله پروژه هایی که او بزودی در آن بازی خواهد کرد.فیلم شهر گناه 2  است.

14.زاک ارفان(Zac Efron)(رتبه سال گذشته :7):او امسال در فیلمهای دبیرستان موزیکال 3 و فیلم من و اورسن ولز حضور یافت.

15.لئوناردو دی کاپریو(Leonardo DiCaprio)(رتبه سال گذشته :11):وی امسال در 2 فیلم Body Of Lies و فیلم Revolutionary Road حضور یافت.که برای بازی در فیلم Revolutionary Road در کنار برد پیت برای بازی در فیلم وضعیت نادر بنجامین باتون جز شانسهای اصلی اسکار به شمار می آیند.

16.اسکارلت جوهانسون(Scarlett Johansson)(رتبه سال گذشته :11):وی امسال در فیلم ویکی.کریستینا.بارسلونا و The Spirint که 25 دسامبر اکران خواهد شد.بازی کرده است.

17.الن پیج(Ellen Page)(رتبه سال گذشته :-):او امسال تنها در فیلم Smart People بازی کرد.وی سال گذشته برای بازی در فیلم جونو نامزد اسکار شده بود.

18.جیمز مکوی(James McAvoy)(رتبه سال گذشته :-):جیمز بعد از بازی زیبای خود در فیلم آخرین پادشاه اسکاتلند.در سال 2007 در فیلم تاوان و امسال در فیلم تحت تعقیب حضور یافت.و هر ساله بر شهرت خود می افزاید.Wanted 2 از فیلمهایی که بزودی در آنها ایفای نقش خواهد کرد.

19.کیرا نایتلی(Keira Knightley)(رتبه سال گذشته :15):او امسال در فیلم The Edge Of Love و The Duchess حضور یافت.

20.مارک والبرگ(Mark Wahlberg)(رتبه سال گذشته :-):بعد از نامزدی اسکار در سال 2006 برای فیلم مردگان و بازی در فیلم تک تیرانداز.او امسال در دو فیلم The Happening و Max Payne حضور یافت.

21.ناتالی پورتمن(Natalie Portman)(رتبه سال گذشته :19):او امسال در فیلمهای دختر بویلین دیگر و نیویورک.دوستت دارم.بازی کرد.

22.ادوارد نورتون(Edward Norton)(رتبه سال گذشته :-):او امسال در فیلمهای هالک شگفت انگیز و غرور و تعصب حضور یلفت.

23.هایدن پنتیر(Hayden Panettiere)(رتبه سال گذشته :3)

24.جیسون استهتم(Jason Statham)(رتبه سال گذشته :-):او امسال در فیلمهای Transporter 3  و Death Race حضور موفقی داشت.

25.رایان رینولدز(Ryan Reynolds)(رتبه سال گذشته :-):او امسال در فیلم قطعاً-شاید حضور داشت.

 

 

 

 

لیست بازیگران برگرفته از سایت IMDB ولی توضیحات نوشته خودم است.

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و دوم آذر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

نامزدین شصت ششمین دوره جوایز گلدن گلوب اعلام شد.Golden Globe Award یک از مطرح ترین جوایز بعد از اسکار تلقی میشود.امسال شصت ششمین دوره ی آن برگزار میشود.این جوایز در روز 11 ژانویه 2009 به برندگان اهدا خواهد شد.

بهترین فیلم در ژانر درام(Best Motion Picture-Drama)

1.وضعیت نادر بنجامین باتون(The Curious Case of Benjamin Button)

2.فراست/نیکسون(Frost/Nixon)

3.The Reader

4.Revolutionary Road

5.Slumdog Millionaire


بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

1.بعد از خواندن بسوزان(Burn After Reading)

2.Happy-Go-Lucky

3.In Bruges

4.ماما میا!(Mamma Mia!)

5.ويكي-كريستينا-بارسلونا(Vicky Cristina Barcelona)


بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در فیلمهای درام

1.(Leonardo DiCaprio)لئوناردو دی کاپریو برای فیلم Revolutionary Road

2.(Frank Langella)فرانک لانگلا برای فیلم Frost/Nixon

3.(Sean Penn)شون پن برای فیلم Milk

4.(Brad Pitt)برد پیت برای فیلم The Curious Case of Benjamin Button

5.(Mickey Rourke)مایکی رورک برای فیلم  The Wrestler


بهترین بازیگر زن نقش اصلی در فیلمهای درام

1.(Anne Hathaway)آنه هاتوی برای بازی در فیلم  Rachel Getting Married

2.(Angelina Jolie)آنجلینا جولی برای بازی در فیلم  Changeling

3.(Meryl Streep)مریل استریپ برای بازی در فیلم Doubt

4.(Kristin Scott Thomas)کرستن اسکات تامس برای بازی در فیلم Il y a longtemps que je t'aime

5.(Kate Winslet)کیت وینسلت برای بازی در فیلم Revolutionary Road


بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در فیلمهای کمدی یا موزیکال

1.(Javier Bardem)خاویر باردم برای بازی در فیلم Vicky Cristina Barcelona

2.(Colin Farrell)کلین فارل برای بازی در فیلم In Bruges

3.(James Franco)جیمز فرانکو برای بازی در فیلم Pineapple Express

4.(Brendan Gleeson)برای بازی در فیلم In Bruges

5.(Dustin Hoffman)داستین هافمن برای بازی در فیلم  Last Chance Harvey


بهترین بازیگر زن نقش اصلی در فیلم های کمدی یا موزیکال

1.(Rebecca Hall)ربکا هال برای بازی در فیلم Vicky Cristina Barcelona

2.(Sally Hawkins)سالی هاکینز برای بازی در فیلم Happy-Go-Lucky

3.(Frances McDormand)فرانسیس مکدورمند برای بازی در فیلم Burn After Reading

4.(Meryl Streep)مریل استریپ برای بازی در فیلم  Mamma Mia!

5.(Emma Thompson)اما تومپسون برای بازی در فیلم Last Chance Harvey


 بهترین بازیگر مرد نقش مکمل(هم در فیلمهای درام و هم در فیلمهای کمدی)

۱.(Tom Cruise)تام کروز برای بازی در فیلم Tropic Thunder

۲..(Robert Downey Jr)رابرت دونی جونیور برای بازی در فیلم Tropic Thunder

۳.(Ralph Fiennes)رف فینس برای بازی در فیلم The Duchess

۴.(Philip Seymour Hoffman)فیلیپ سیمور هافمن برای بازی در فیلم Doubt

۵.(Heath Ledger)هیت لجر برای بازی در فیلم The Dark Knight


بهترین بازیگر نقش مکمل زن

۱.(Amy Adams)امی آدامس برای بازی در فیلم Doubt

۲.(Penélope Cruz)پنلوپه کروز برای بازی در فیلم Vicky Cristina Barcelona

۳.(Viola Davis)وایولا دیویس برای بازی در فیلم Doubt

۴.(Marisa Tomei)مارسیا تومی برای بازی در فیلم The Wrestler

۵.(Kate Winslet)کیت وینسلت برای بازی در فیلم The Reader


بهترین کارگردان

۱.(Danny Boyle)دنی بویل برای فیلم Slumdog Millionaire

۲.(Stephen Daldry) استیفن دالدری برای فیلم The Reader

۳.(David Fincher)دیوید فینیچر برای فیلم The Curious Case of Benjamin Button

۴.(Ron Howard)ران هاوارد برای فیلم Frost/Nixon

۵.(Sam Mendes)سم مندس برای فیلم Revolutionary Road


بهترین انیمیشن

۱.Bolt(بولت)

۲.Kung Fu Panda(پاندا کونگ فو کار)

۳.WALL·E(وال.ای)

در این قسمت رشته های اصلی که بیشتر مورد توجه قرار دارد رو نوشتم.برای مشاهده نامزدین قسمتهای مختلف به لینک زیر بروید.

نامزدین شصت و ششمین دوره جوایز گلدن گلوب

Golden Globe Awards

گرفته شده از سایت IMDB

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیستم آذر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
منتقدان نشریه بریتانیایی تایمز فهرست 100 فیلم برتر اکران شده در بریتانیا در سال 2008 را اعلام کردند که "شوالیه تاریکی" کریستوفر نولان با پنج ستاره یکی از پنج فیلم برتر این فهرست است.
به گزارش مهر، تایمز آنلاین اعلام کرد جیمز کریستوفر یکی از منتقدان این نشریه در نقد کوتاه خود بر فیلم جدید مجموعه "بتمن" نوشت: اسکار پس از مرگ هیث لجر به نظر قطعی است. "شوالیه تاریکی" فیلمی یاس‌آور و عالی است.
در ادامه این مطلب آمده: بتمن در این فیلم هملت است و لجر به نقش جوکر به یک رویداد مهیج می‌ماند. بازیگر فقید نه تنها فیلم را می‌رباید بلکه با سبک خود آن را به قتل می‌رساند. پس از دیدن این فیلم کاملا مات و مبهوت می‌شوید.
"گومورا" ماتیو گارونه درباره دنیای جنایتکاران ناپل و نماینده ایتالیا در اسکار 2008، مستند "مردی روی سیم" جیمز مارشال درباره فیلیپ پتی فرانسوی که سال 1974 یکساعت روی یک سیم بین برج‌های تازه احداث شده تجارت جهانی در نیویورک راه رفت، "خون بپا می‌شود" پل تامس اندرسن و "زمان و بادها" دیگر فیلم‌های پنج ستاره‌ای منتقدان تایمز هستند.
از فیلم‌های چهار ستاره‌ای این فهرست می‌توان به فیلم رومانیایی "4 ماه، 3 هفته و 2 روز" کریستیان مونگیو، "الکساندرا"، الکساندر سوکوروف فیلمساز روسی، وسترن "آپالوسا" ساخته اد هریس، فیلم چینی "اجتماع" به کارگردانی فنگ زیائو گنگ و فیلم حماسی "استرالیا" ساخته باز لورمن اشاره کرد.
"لطفا فیلم را برگردانید" میشل گوندری، "پیش از آنکه شیطان بفهمد مرده‌ای" سیدنی لومت، "پس از خواندن بسوزان" برادران کوئن، "بچه عوضی" کلینت ایستوود، "مرز بهشت" فاتح آکین"، "فراست / نیکسن" ران هوارد و "نیوه مانگ" بهمن قبادی از دیگر فیلم‌های چهار ستاره فهرست تایمز هستند.
از دیگر بهترین‌های سال 2008 می‌توان به "بی غم" مایک لی، "گرسنگی" استیو مک‌کوئین، "در بروژ" مارتین مکدانا، فیلم انیمیشن "کنگ فو پاندا"، "مایه آرامش" مارک فورستر، "سکوت لورنا" برادران داردن، "ویکی کریستینا بارسلونا" وودی آلن و "دبلیو" الیور استون اشاره کرد.
 
the dark knight 
 
هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.

موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ دوازدهم آذر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

فیلم The Dark Knight با که تاکنون 528.5 میلیون دلار در آمریکا و 469 میلیون دلار در خارج از آمریکا فروخته است تاکنون مجموعاً 997.5 میلیون دلار فروش داشته است.شایعات زیادی در مورد ساخت قسمت سوم این فیلم می اید و اخباری مبنی بر بازی آنجلینا جولی یا جانی دپ و یا فیلیپ سیمور هافمن در قسمت سوم آمده است که همگی شایعه هستند.کریستوفر نولان در مصاحبه با لس آنجلس تایمز اعلام کرده است : هنوز داستانی برای قسمت سوم این فیلم نوشته نشده و تنها چالش و معضل اساسی برای ساخت قسمت سوم فیلنامه ای قدرتمند است.وی همچنین از خبرنگار لس آنجلس تایمز پرسید که "چند فیلم میتواند نام ببرد که قسمت سوم آن از نظر مردم خوب باشد؟"

وی در پایان مصاحبه خود گفت : "همه چیز به داستان فیلم باز می گردد و اگر فیلنامه ای وجود داشته باشد هر چیزی ممکن است"

فیلم The Dark Knight دومین فیلم پرفروش تاریخ آمریکا.چهارمین فیلم پرفروش تاریخ جهان و چهارمین فیلم برتر تاریخ در سایت IMDB از 8 دسامبر بر روی DVD عرضه خواهد شد.

این نوشته خلاصه ای از خبری بود که من در سایت Yahoo مشاهده کردم.

برای مشاهده کل خبر به لینک زیر بروید.

 مشاهده کل خبر

The Dark Knight

See Large Picture

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و دوم آبان ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
این روزها حرفهای زیادی در مورد حضور خانم گلشیفته فراهانی در فیلم Body Of Lies در کنار راسل کرو و لئوناردو دی کاپریو زده می شود.خانم گلشیفته فراهانی نقش یک پرستار مسلمان را بازی میکند که در طی فیلم لئوناردو دی کاپریو عاشق او می شود.اما در این قسمت کلیپ مصاحبه ی ایشون رو قرار میدم که چند شب پیش بر روی فرش قرمز مکان اکران فیلم  در نیویورک گرفته شده.

 

دانلود

مدت زمان : 1 دقیقه و 20 ثانیه

حجم : 3 مگابایت

فرمت : FLV(برای پخش این فرمت نیاز به برنامه Media Player Classic که در صفحه نخست  با حجم 6 مگابایت برای دانلود قرار گرفته دارید یا هر برنامه دیگری که این فرمت را پخش کند دارید.البته میتونید وقت به لینک دانلود رفتید در همان سایت 4shared کلیپ رو نگاه کنید)

Body Of Lies

See Large Picture

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ دهم آبان ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

خب بعد از تابستان امسال که فیلمهای پرطرفدار زیادی اکران شد.به ۲ ماه آخر سال رسیدیم که آغازی دوباره بر فیلمهایی است که انتظار فروش بالایی از آنها می رود و اکثر فیلمهای اسکاری نیز در این ۲ ماه آخر اکران میشود.

این هفته فیلم اره ۵ اکران می شود.که قسمت ۴ آن شروعی دوباره در این فیلم بود.قسمت ۶ آن سال آینده اکران میشود.

اما در ماه نوامبر چند فیلم که انتظار فروش بالای از آنها میشود اکران خواهد شد :

۱.ماداگاسکار ۲ که قسمت اول آن در سال ۲۰۰۵ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در آمریکا و سرار جهان فروخت.فیلم ۷ نوامبر اکران می شود.

۲.میزان آرامش (جیمز باند ۲۲) : فیلم که ادامه ای بر قسمت قبلی فیلم یعنی کازینو رویال است به کارگردانی مارک فاستر و با بازی دوباره دنیل کریگ در نقش جیمز باند اکران خواهد شد.قسمت قبلی این فیلم با فروش ۱۶۹ میلیون دلار در آمریکا ژرفروش ترین در تمامی قسمت های جیمز باند بود.فیلم ۱۴ نوامبر اکران خواهد شد.

۳.استرالیا : با بازی نیکول کیدمن و هیو جکمن که فیلم در ۲۴ نوامبر اکران می شود.

فیلمهای ترانسپورتر ۳ نیز اران میشود که قسمت دوم آن مجموعاْ در آمریکا و سرار جهان ۸۳ میلیون دلار فروخت.

میزان آرامش  ماداگسکار 2

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و هشتم مهر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

این روزها حرفهای زیادی در مورد بازی خانم گلشیفته فراهانی در فیلم Body Of Lies زده میشود.اما امروز سایت IMDB عکسهای جدیدی را از این فیلم قرار داده که چند عکس نیز مربوط به خانم گلشیفته فراهانی است که نشان می دهد با حجاب در این فیلم بازی کرده.برای دیدن عکس های به لینک زیر بروید.(با کلیک بر روی لینکه های زیر به صفحه عکس در سایت IMDB می روید)

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

 

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ چهاردهم مهر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
چهارمین شخصیت مطرح هالیوود در سال ۲۰۰۸ بعد از سیدنی پولاک-هیت لجر و برنی مک نیز از دنیا رفت.پل نیومن ۸۳ ساله و برنده اسکار نیز دنیا رفت.این خبر ساعاتی پیش اعلام شد.من انگلیسیم در آن حدی نیست که بخوام این خبر رو ترجمه کنم ولی وقتی از خبرگزاری های فارسی اعلام شد مطلب مربوط به مرگ وی را در وبلاگ قرار می دهم.برای اطلاعات بیشتر به بر روی لینک زیر بروید.یادش گرامی باد.

 

 

 


خبر مربوط به مرگ پل نیومن در سایت IMDB

فیلم شناسی کامل پل نیومن در سایت IMDB

 هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.
 


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ ششم مهر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

شصتمین دوره جوایز امی برگزار و جوایز این جشنواره به برندگان آن اهدا شد.برای مشاهده برندگان این دوره به لینک زیر بروید. 

برندگان شصتمین دوره جوایز امی

 

 

 

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ دوم مهر ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

 

 

فیلم THE DARK KNIGHT  با 36 رکورد شکنی توانست بعد از 36 روز به دومین فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شود.فیلم شوالیه تاریکی تاکنون مجموعاً 800 میلیون دلار در آمریکا و سراسر جهان فروش کرده است و رتبه ۱۹ را در پرفروش ترین فیلمها در سراسر جهان دارد.در مطالب قبلی پرفروش ترین فیلم های آمریکا قرار دادم و شما در جدول زیر می توانید پرفروش ترین فیلم ها در آمریکا و سرار جهان را ببینید.(۱۰ فیلم اول)

 

 

رتبه

نام فیلم(به انگلیسی)

نام فیلم(به فارسی)

سال تهیه

مجموع فروش(در سرار جهان و آمریکا)

1

Titanic

تایتانیک

1997

$1,842.9

2

The Lord of the Rings: The Return of the King

ارباب حلقه ها 3

2003

$1,119.3

3

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

کارائیب 2

2006

$1,066.2

4

Harry Potter and the Sorcerer's Stone

هری پاتر 1

2001

$976.5

5

Pirates of the Caribbean: At World's End

کارائیب 3

2007

$961.0

6

Harry Potter and the Order of the Phoenix

هری پاتر 5

2007

$938.5

7

The Lord of the Rings: The Two Towers

ارباب حلقه ها 2

2002

$926.3

8

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

جنگ ستارگان(اپیزد1)

1999

$924.3

9

Shrek 2

شرک2

2004

$919.8

10

Jurassic Park

پارک ژوراسیک

1993

$914.7

 

در جدول بالا از نوشتن هزار دلار و دلار (5 رقم آخر)چشم پوشی شده و به طور مثال منظور از(۹۱۴.0 ۹۱۴ میلیون دلار می باشد.

 

برای مشاهده لیست کامل پرفروش ترین فیلمها در سرار جهان می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لیست پرفروش فیلم های تاریخ در سراسر جهان 

 

 هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري بي بي سي، بازيگر و كمدين بزرگ و نامدار امريكايي (برني مك )3روز گذشته در شيكاگو زادگاهش درگذشت.

برني مك كه به خاطر اجراي نقش در فيلم یازده یار اوشن  و فرشتگان چارلی((Charlie's angels شهرت يافته بود با مرگ خويش جامعه بازيگران و كمدينهاي آمريكا را به تأثر واداشت .

برني مك در اكتبر سال 1957 در شيكاگو متولد شده بود .

 

 

 

برای مشاهده کل مطلب بر روی ادامه در پایین همین صفحه بروید.

 

 

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
ادامه مطلب
[ بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

درجه بندی فیلمها :

 

فیلمهای سینمایی که در آمریکا تولید می شود. هر یک دارای یک درجه بندی سنی خاصی می باشد که این درجه بندی نشان دهنده ی این است که چه افرادی باید این فیلم را نگاه کنند وچه افرادی نباید این فیلم رانگاه کنند.

این درجه بندی را انجمنی بنام MPAA که مخفف (The Motion Picture Association of America) كه به معنی انجمن فیلم سینمایی آمریكا است تعیین می کند.این انجمن که از سال 1968 کار خود را آغاز کرده صرفاً جهت اطلاع والدین از محتویات فیلم است تا خود والدین قضاوت کنند که چه فیلمی مناسب تماشای آنها یا فرزندان خانواده می باشد

افراد این انجمن والدین و اشخاصی (زن-مرد) مثل شما هستند  كه توسط بخش مخصوص هیئت ارزیابی درجه بندی فیلم انتخاب شده‌اند.

معیارهای آنها دقیقاً مانند معیارهای والدین است.معیار اصلی آنها برای درجه بندی فیلم  موضوع فیلم است ومعیارهای فرعی مد نظر آنها : کلمات رکیک-میزان خشونت-برهنگی-صحنه های عشقی و استفاده از مواد مخدر می باشد.

درجه بندی فیلمها صرفاً یک قانون نیست بلکه اختیاری است و خود تولیدکننده فیلم  است که تعیین می کند که فیلم او درجه بندی شود یا نه.البته بیشتر تهیه کنندگان این امر پذیرفته اند وتقریباّ هیچ فیلمی نیست که درجه بندی سنی نداشته باشد.

 

درجه بندی فیلمها  را می توانید در جدول که در ادامه مطلب وجود دارد مشاهده کنید.

 

 

 

   هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
ادامه مطلب
[ بیست و دوم مرداد ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

فیلم(شوالیه تاریکی)سومین فیلم پرفروش تاریخ شد.

 

THE DARK KNGHT

 

فیلم جدید بتمن(THE DARK KNIGH)با فروش مجموعاً441میلیون دلار در 24 روز به سومی فیم پرفروش تاریخ تبدیل شد.همانطورکه میدانید پرفروش فیلم تاریخ تایتانیک با 600 میلیون دلار می باشد.

 

برای مشاهده جدول 10 فیلم پرفروش تاریخ بر روی ادامه در پایین همین صفحه بروید.

 

 

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
ادامه مطلب
[ بیست و یکم مرداد ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
 

فیلم های بلک باستر (بالای 100 میلیون دلار) سال 2008 تا اوایل ماه آگوست

 

 1. شوالیه تاریکی 4۴۱ میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 18 جولای

The Dark Knight

2.مرد آهنی   316 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران :     2 می

Iron Man(مرد آهني)

3.ایندیانا جونز4 :     314 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 22 می

 

Indiana Jones 4

 

4.هنکاک : 219 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 2 جولای

 

 

5.پاندای کنگ فو کار: 210 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 6 جون

 

6. وال.ای :   207 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 27 جون

 

 

7.هورتون :  154 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 14 مارس

 

 

8. جنسیت وشهر: 151 میلیون دلار(در حال اکران)

 تاریخ اکران : 30 می

 

9. نارنیا(قسمت دوم): 140 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 16 می

 

 

10.هالک شگفت انگیز: 133 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 13 جون

 

11.تحت تعقیب : 131 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران :  27 جون

12.اسمارت را بگیر: 126 میلیون دلار(در حال اکران)

تاریخ اکران : 20 جون

 get smart

 

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
[ بیست و یکم مرداد ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]

به نام خدا

مطالبی را که در این  وبلاگ میخوانید شامل آخرین اخبار سینمایی و فروش فیلمهای هالیوودی است.

 

بررسی فیلمTHE DARK KNIGHT

 

 

 

 

برای مشاهده کل مطلب بر روی ادامه مطلب

کلیک کنید.

 

 

 

 

 

هر گونه کپی برداری از این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز است


موضوعات مرتبط: اطلاعات و اخبار سینمایی/19/
ادامه مطلب
[ بیستم مرداد ۱۳۸۷ ] [ ] [ Amir Gangster ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
کد جستجوگر گوگل
دریافت كد